Geomorfologie montană. Forme și procese periglaciare


Masterand Alexandru Manoliu
DETAILS (RO/EN)
alexandrupaulmanoliu@yahoo.com
Domenii de cercetare: Avalanșe de zăpadă
Dr. Alexandru Nedelea (Prof. univ.)
DETAILS (RO/EN)
alexnedelea10@yahoo.com
Domenii de cercetare: Dinamica reliefului glaciar și periglaciar, riscuri geomorfologice, geomorfosituri
Dr. Alexandru Onaca (Lector univ.)
DETAILS (RO/EN)
onacaalex@cbg.uvt.ro
Domenii de cercetare: Permafrost montan, dinamică periglaciară, avalanșe de zăpadă, hazarduri montane, cartare geomorfologică, modelare GIS
Dr. Alfred Vespremeanu-Stroe (Conf. univ.)
DETAILS (RO/EN)
vsalfred@yahoo.com
Domenii de cercetare: Permafrost montan, dezagregare termică, evoluția versanților stâncoși
Drd. Andrei Zamosteanu
DETAILS (RO/EN)
zamosteanuandrey@gmail.com
Domenii de cercetare: Domenii de cercetare: paleolimnologie, GIS, cartografiere digitala
Drd. Cristian Ardelean
DETAILS (RO/EN)
cristian86ardelean@yahoo.com
Domenii de cercetare: Permafrost montan, dinamica periglaciară, cartografie geomorfologică, modelare GIS
Dr. Florina Ardelean (Asist. univ.)DETAILS (RO/EN)
florina.ardelean@e-uvt.ro
Domenii de cercetare: Evaluarea riscurilor geomorfologice, tehnici de teledetecție și GIS în geomorfologia periglaciară
Dr. Marcel Mândrescu (Conf. univ.)DETAILS (RO/EN)
marcel.mindrescu@gmail.com
Domenii de cercetare: Glaciațiuni pleistocene, reconstrucții paleoclimatice pe baza depozitelor glaciare și a sedimentelor lacustre, forme și procese paraglaciare
Dr. Mircea Ardelean (Lector univ.)DETAILS (RO/EN)
mircea.ardelean@cbg.uvt.ro
Domenii de cercetare: Procese de meteorizație, cartare geomorfologică, dinamica depozitelor de gheață
Dr. Mircea Voiculescu (Conf. univ.)  DETAILS (RO/EN)
voicu@cbg.uvt.ro  
Domenii de cercetare: Avalanșe de zăpadă, dendrogeomorfologie, hazarduri montane
Drd. Mirela Vasile
DETAILS (RO/EN)
mirelavsl@yahoo.com
Domenii de cercetare: Dezagregare termică, evoluția pereților stâncoși, permafrost montan
Dr. Nicolae Cruceru (Conf. univ.)Nicolae Cruceru
DETAILS (RO/EN)
crucerunick@yahoo.com
Domenii de cercetare: permafrost montan, procese şi forme periglaciare
Dr. Petru Urdea (Prof. univ.)Petru Urdea
DETAILS (RO/EN)
petru.urdea@cbg.uvt.ro
Domenii de cercetare: Reconstituirea glaciatiunilor pleistocene, Forme și procese periglaciare, Permafrost montan
Drd. Razvan Popescu  
DETAILS (RO/EN)
rzv_popescu@yahoo.com  
Domenii de cercetare: Permafrost alpin, permafrost sporadic de altitudine joasă, procese și forme periglaciare
Drd. Roxana Putan  
DETAILS (RO/EN)
roxana.putan@gmail.com  
Domenii de cercetare: Procese periglaciare, permafrost montan, cartare geomorfologică, modelare GIS
Dr. Smaranda Şimoni (Lect. univ.)  
DETAILS (RO/EN)
tsmaranda@yahoo.com  
Domenii de cercetare: Dinamica reliefului glaciar şi periglaciar